Welcome, visitor! [ Login

 

Adıyaman Elit Escort Şura

  • Listed: 29 Mayıs 2020 08:35
  • Expires: 658 days, 21 hours

Description

Angela Carter’ın kanlı odası, hikayeyi ve efsaneyi parodise eden kısa öyküler koleksiyonudur. Bush’un etrafında dövmeyelim. Söz konusu kanlı oda vajina ve bu hikayelerin başkenti seks. Fakat aynı zamanda masalları, efsaneleri ve efsaneleri yeniden yorumluyor ve yeniden işliyorlar, böylece hikayeler her zaman önerdikleri yetişkin boyutunu alır.

İnsanlara dönüşen kurtlar, kurtlara dönüşen adamlar var. Şimdi çok yönlülük var. Bir hikaye, Kurtlar Şirketi, 1980’lerde Angela Carter’ın yıldızı parladığında bir film haline geldi.

Kanlı Oda Drakula ve Bluebeard’ı yeniden düşünmeyi önerir. Küçük kırmızı başlıklı kız ve botlara kedi için yeni bir hayat verir. Burada güzellik, canavarla tanışır ve bu asırlık karakterler ve temalar aracılığıyla Angela Carter, cinselliği hem gerçeklik hem de efsaneyi kadın bakış açısından inceler. Tehdit ve öngörülen şiddetin yarattığı korkudan kaynaklanan güvensizliği anlatıyor. Fakat aynı zamanda aşırı dozda bir ecstasy yoluyla iktidarsız hale getirme, kontrol etme, çekme, güçlendirme gücüne aşık oldu.

İşkence şüphesi hala yakın. Kanlı oda insan ruhunun asla acıdan uzak olmayan, her zaman sadizmle flört eden mekanlarda yaşar. Karşılıksız sevginin acısından fiziksel sakatlamaya kadar, tüm işkence spektrumu sevginin acısının hemen ötesinde görünüyor. Çizgiler genellikle bu hikayelerde bulanıklaşıyor ve bazı karakterler kesinlikle yapışkan uçlarla karşılaşıyor.

Fakat Angela Carter sadece özgür fanteziden kaçınır. Hepimiz – az hayal gücümüz varsa – renk değiştiren (bir nedenden ötürü), yeşil pulları zorlayan, dişlerde veya pençelerde patlayan ve sonra sevgililerinin kanını emen kadınları tanımlayabiliriz. Bu tür fantastik senaryolar yakında sadece tekrarlayan değil, aynı zamanda bazı köklü sembolizmlerden ayrılırlarsa banal ve anlamsız hale gelir. Angela Carter’ın çalışmasında, bir gerçeklik ve deneyim biçimi ile bu bağlantı her zaman mevcut gibi görünmektedir. Bu bağlantılar nedeniyle popüler ve masallar devam etmiş olabilir. Belki insanlar hiçbir zaman gerçek haklarına inanmamışlardı, ancak iç korkunun veya deneyimin çoğu zaman gizli olan yönleriyle ilgili görüntüleri. Her erkek, eşlerini ebedi acı içinde hapseden Mavi Sakallar değildir. Bütün erkekler kurt adamlara dönüşmez ve genç kızları tüketmez. Fakat sonra, her koca karısına her zaman nazik davranmaz. Bütün erkekler genç kızlara incelikle yaklaşmazlar.

Bu hikayeleri geliştirmek Angela Carter’ın çok özel nesiridir. Pürüzsüz ve ipeksi olmaktan uzaktır ve nadiren şeffaflık arzusundadır. Tersne, gerçek bir dil brokarı, bir allusion modeli, kelimeler üzerinde bir oyun ve yoğun ve karmaşık bir metafor sunulmaktadır. Doku her zaman yumuşaktır, ses genellikle uyumsuzdur. Rüyaünceler çatışırken Angela Carter’ın dövüşü seçmek için kullandığı dil. Bazı yerlerde, yoğunluk abartılabilir, ancak genel olarak, Gotik karanlık bizi karanlığının baskısından ziyade tonozlara götürür.

Stil tarihli olabilir ve orijinal fikir biraz abartılmış olabilir. Ancak bu hikayeler güzel yazılmış ve her zaman büyüleyici.

Listing ID: 4755ed4227f832a2

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply